Zazvonit v uchu duši...

Můj příběh

Jsem ta, která se rozhodla poslechnout svůj vnitřní hlas. Ten hlas mě dlouho vybízel, abych učila ostatní, jak vnímat své tělo. Jak s ním správně a šetrně cvičit, aby ho nic nebolelo a byli jsme v něm spokojeni, ať už ho potřebujeme k čemukoli. Někdy, když klientům začínám povídat o tom, jak to funguje tam uvnitř, často slyším, jak je to složité. Ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Jen jsme na to zapomněli, protože jako děti jsme to uměli moc dobře. Zapomněli jsme své tělo používat přirozeně. Vlivem různých sportů, zaměřením na výkon, vlivem běžných pohybových stereotypů, se naše tělo naučilo být často v napětí, v neustálé aktivitě, někdy si i zvyklo na bolest a stres. Všechno jsme to začali považovat za správné a normální.

I já jsem to tak měla. A najednou jsem ve svých třiceti letech zjistila, že to funguje úplně jinak. Bylo to pro mě obrovské wow, na které jsem celou tu dobu čekala a… dočkala se. V IQ Pohyb Academy jsem najednou začala dostávat odpovědi na spousty otázek, které jsem měla už jako teenager, třeba proč se mi několikrát zablokovala záda. Když jsem začala objevovat, jak to skutečně funguje, a nebo, proč něco nefunguje, nemohla jsem si to nechat pro sebe.  Byla jsem tím naprosto fascinovaná.

A proto jsem se stala učitelem zdravého pohybu. Mám raději označení učitel, nežli trenér. Je to proto, že „učitel“ skutečně zcela vystihuje mou práci a mé poslání – učit lidi používat své tělo funkčně a zdravě.

Těším se na každou další lekci, při které společně objevíme další skrytá zákoutí a zkusíme to s nimi „jinak“. Budeme fascinovaní, budeme cítit, co jsme ještě nikdy necítili, budeme se smát, budeme zjemňovat, budeme i makat, zapojíme všechny svaly v těle, zapojíme i naši mysl a třeba oslovíme i naši duši, jakmile na to bude připravená...

 

Zazvonit v uchu duši

Nevědět, co už tuším

Věřit moc, až na měsíc

Věřit a nečekat nic

Kontaktujte mě

Je-li něco, na co jste nedostali odpověď při pročítání mého webu, neváhejte a napište mi.