Běhám s lehkostí a radostí

Chcete dostat principy zdravého a funkčního cvičení do pohybu?

Chůze a běh je pro to ideální a nejpřirozenější aktivita.

 

Otevřené lekce, při kterých se naučíte dostat do běhu

lehkost, pružnost a radost.

 

Nastavíme Vaše tělo tak, aby byl aktivní střed těla, který propojí do spolupráce horní a dolní končetiny a odstraní se tak případné bolesti.

Otevřené lekce běhu pro ty z Vás, kteří se chcete podívat na nastavení těla a techniku běhu, na případné chyby, které děláme a pak nás někde bolí. Bolest může být kdekoli - v kolenou, v kyčlích, mezi lopatkama, na kční či bederní páteři, na chodidlech, v pánevním dnu... Často jde o detaily v nastavení a rozklíčování zažitých pohybových stereotypů, které náš běh, ale i jiné pohybové aktivity ovlivňují. A ikdyž je to drobná chyba, která je velmi nenápadná, uděláme-li ji stokrát za den, výsledkem je dlouhodbá bolest, nebo taková ta, co nás jednou za čas na několik dní úplně paralizuje. 

Během lekcí udělám analýzu Vašeho běhu a povedu Vás postupnými kroky k optimálnímu zapojení všech částí těla, které při běhu musí spolupracovat. Pak bude běh zdravý, bezbolestný, efektivní a i Váš výkon se zlepší. Během lekcí budeme využívat pohybových principů, které učím já a mí kolegové na lekcích Pilates Clinic a zdravotního cvičení ve Studiu BePilates.

Na co se zaměříme?

 • Správné držení těla
  Základní nastavení osového systému - pánev, páteř, hrudník, hlava
 • Zapojení dolních končetin a chodidel
  Zaměření na pružnost a sílu svalů, stabilitu kloubů a správnou funkčnost chodidel při dopadu a odrazu
 • Práce paží a hrudníku
  Pružnost hrudníku a paží je stejně důležitá jako práce nohou. Paže udávají tempo.
 • Spolupráce horní a dolní poloviny těla
  Diagonální zapojení a koordinace v pohybu aktivuje spirální řetězce našeho těla, které jsou důležité pro naši rovnováhu.
 • Zapojení dechu a bránice
  Správná funkčnost bránice po celém jejím obvodu pomáhá využít plný objem plic a zlepšit výkonnost
 • Funkční rozcvička a stretching
  Správná příprava těla je nedílnou součástí před každou sportovní aktivitou. Předcházíme tak zraněním. Stejně tak je to se závěrečným protažením.

Pro koho jsou lekce určeny?

 • Rekreační běžci
  Běhám si pro radost, udržení zdraví a kondice, jsem úplný začátečník nebo mírně pokročilý běžec. Potřebuji poradit, jak na to.
 • Sportovci
  Potřebuji běh pro zlepšování kondičky ve svém sportu a jako kompenzaci jednostranného zaměření. Chci během běhu zdokonalovat práci nohou a koordinaci pohybu.
 • Závodní běžci
  Běhám na výkon a výsledky, běh je nedílnou součástí mého života. Často mě někde bolí a potřebuji se na to podívat, čím to je.

Intro video s mým kolegou Michalem

Abyste měli představu, o čem to se mnou na lekcích bude. Úplně na začátek je dobré mít jasno v tom, proč běhám. Motivace je základem k tomu, abychom u dané aktivity přirozeně vydrželi. Seznámíme Vás se základy funkčního rozcvičení a stretchingu, co je důležité v nastavení těla. A nedílnou součástí je radost a humor - zkuste se najít v různých běžeckých stylech v jedinečném provedení Michala Mináře.

Reference

Zážitek ihned po první lekci... 

„…velká změna, pořád jsem myslela na korunní bod, ale zároveň jsem už i o něco lépe zapojovala ruce, aktivněji, malíčky a tak, prostě paráda, běžela jsem kupodivu ukrutně rychle (srovnávám se samozřejmě pouze sama se sebou) a skoro bych řekla, že i ladně.. :))))) rozhodně nejladněji ze všech svých dosavadních běhacích závěrů u baráků... takže mám nakonec i časový rekord na daném okruhu, ne že by mě to nějak bralo, pořád jsem byla asi nejpomalejší běžec jižní Moravy, ale to mi nevadí...“

Petra V.

KDY a KDE se lekce běhu konají, KOLIK to bude stát?

 • Každé sudé ÚTERÝ v 16:30 - 18:00
 • Každou lichou STŘEDU v 15:00- 16:30 nebo v 17:00-18:30
 • Přihlášení na lekce
  probíhá přes REZERVAČNÍ SYSTÉM, do kterého je třeba se zaregistrovat
 • BRNO - Soběšice, zastávka Útěchovská
  Pokud nebude v rezervačním systému uvedeno jinak
 • Cena jedné lekce je 300Kč
  Lekce je v malé skupině 2-5 účastníků, abych mohla zachovat individuální přístup.

Webová tělocvična - členská sekce s výukovými videy

K lekcím běhu si můžete zakoupit přístup do webové tělocvičny, kde najdete rozdělená videa ke správnému ROZCVIČENÍ, jak dělat běžeckou ABECEDU, jak dělat správně FUNKČNÍ STRETCHING a jak s věnovat uvolnění a aktivaci klenby chodidla. K dispozici jsou ke stažení ke všem videím AUDIA, která si pak můžete pouštět venku už jen do uší.

Přístup je na 3 měsíce a stojí 600Kč

Členství je po té možné prodloužit.

Přístup do webové tělocvičny Vám bude odeslán na e-mail po objednání a zaplacení přes následující objednávkový formulář.

Kontaktujte mě

Je-li něco, na co jste nedostali odpověď při pročítání mého webu, neváhejte a napište mi.